Stomatologia dziecięca

Home / Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Do naszego gabinetu zapraszamy również Najmłodszych Pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby dzieci w naszym gabinecie czuły się bezpiecznie i komfortowo.

WIZYTA ADAPTACYJNA
Pierwszy kontakt dziecka z dentystą determinuje późniejszy stosunek do wizyt w gabinecie stomatologicznym i procesu leczenia. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do odbycia z dzieckiem wizyty adaptacyjnej, która ułatwia późniejsze pozytywne postrzeganie personelu medycznego w oczach młodego człowieka i współpracę podczas ewentualnego leczenia w przyszłości. Na wizycie takiej lekarz, w formie zabawy, zapozna i oswoi Malucha z otoczeniem gabinetu oraz sprawdzi stan jego jamy ustnej. Przekażemy również rodzicowi, jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka.

LECZENIE ZĘBÓW MLECZNYCH
Leczenie zębów mlecznych jest równie ważne jak leczenie zębów stałych! Choroba próchnicowa zębów mlecznych może powodować zmiany rozwojowe i próchnicowe na kontaktujących się z nimi zębach stałych. Wpływa również negatywnie na stan ogólny zdrowia dziecka, a wczesna utrata zębów mlecznych może być przyczyną wad zgryzu w uzębieniu stałym.

LAKOWANIE
Lakowanie zębów najczęściej przeprowadza się w zębach stałych trzonowych i przedtrzonowych zaraz po ich wyrznięciu. Jest zabiegiem profilaktycznym, który chroni bruzdy zębów bocznych przed chorobą próchnicową poprzez ich uszczelnienie.

Rodzicu! Pamiętaj, że Twoje emocje związane z wizytą u stomatologa są przekazywane dziecku!